I. ADAGOLÁSI ÚTMUTATÓ
1. Az egészség megőrzésére: kezdeti időszak (első tizenöt nap), vegyünk be egy kapszulát reggel és egyet lefekvés előtt. A tizenötödik napot követően napi egy kapszula elég (alkalmanként egy kapszula).
2. A reumás, légcsőhuruttal vagy fájdalommal küszködő páciens naponta kétszer, reggeli és vacsora előtt szedje, amíg a tünetek meg nem szűnnek. Ezt követően elég a napi egy kapszula. Fájdalom esetén bármikor szedhető (alkalmanként egy kapszula).
3. A hepatitises, tumoros, cukorbeteg páciensek naponta több mint három alkalommal szedjék, alkalmanként 1-2 kapszulát. Ha szükséges, az 1-2 kapszula napi 4-5 alkalommal is szedhető.
II. HATÁSOK
1. A tünetek megszűnnek.
2. Energikusabbnak érzi magát.
3. Javul az étvágya, a testsúlya stabilizálódik.
4. Mélyebben és jobban alszik. Az alvással töltött órák száma csökken, de frissebben fog ébredni.
5. Eredményesebbé válik a székletürítés.
6. „Az ellenhatások”: (kínai gyógyászati kifejezés: a tünetek romlanak, mielőtt javulni kezdenek, mert először a betegség kiváltó oka szűnik meg.)
A ganoderma szedésének megkezdésétől számított harmadik napot követően egyes esetekben enyhe ellenhatások tapasztalhatók. Ez nem mellékhatás, a szedést folytatni kell. Ez csak a hatékonyságot igazolja, az ellenhatások egyénenként eltérőek lehetnek. Nem mindenki tapasztal ellenhatást, mivel ez a szervezetben felgyűlt méreganyagok mennyiségétől függ.
Általánosan elmondható, hogy akinek túlérzékeny a szervezete, vagy nagy mennyiségben szed gyógyszereket, könnyen tapasztalhat ilyen tüneteket. Esetenként előfordulhat csalánkiütés az arcon vagy más bőrfelületen, akár a szájban is. Szintén tapasztalható ödéma, hasmenés, gyomorfájdalom, láz, fülzúgás, vérnyomás-ingadozás és fokozódó váladéktermelés. Ezek nem mellékhatások. Aggodalomra semmi ok, folytassa a szedést, a tünetek enyhülni fognak és hamarosan megszűnnek.
ELLENHATÁSÚ REAKCIÓ – ÁTALAKULÁS POZITÍV REAKCIÓVÁ
Amikor egy savas állapotú test lúgossá válik, a méreganyagok távoznak a szervezetből. Ez abban a pillanatban különböző hatású reakciókat válthat ki, jellemzően 3-10 napon belül. A tünetek személyenként változnak, van, akinél csak enyhék, míg a másik betegnél egész súlyosak is lehetnek. Amikor a tünetek megszűnnek, a páciens energikusabbá válik.
Ha a szervezet szövetei elsavasodtak, megnő a betegségek kialakulásának esélye.
Ha a reakció súlyos, a következő tünetek jelenhetnek meg:
a. Elsavasodás (acidosis)
1. Aluszékonyság.
2. Szomjúság, szájszárazság.
3. Éjszakai vizelés, gázképződés a belekben.
A következő betegségek esetén az alábbi reakciók csak rövid időtartamra jelentkezhetnek:
a. magas vérnyomás: fejünket nehéznek érezhetjük 1-2 héten keresztül.
b. vérszegénység (főleg nőknél tapasztalható orrvérzés).
c. gyomorbántalmak: mellkasi forróság, rossz étvágy.
d. gyomorfekély
e. hasmenés.
f. májbetegség: csuklás, hányás.
g. májzsugorodás: véres széklet.
h. vesebetegség: hirtelen lezuhanhat a fehérjeszint, enyhe ödéma az arcon.
i. cukorbetegség: vércukorszint emelkedhet, enyhe ödéma alakul ki a végtagokon.
j. aranyér: esetenként vérzés tapasztalható.
AZ „ELLENHATÁSÚ” REAKCIÓ ELŐFORDULÁSA
1. Tízből kilenc beteg tapasztalhat ilyen reakciót.
2. Azok a betegek, akik ezt tapasztalják, gyorsabb eredményekre számíthatnak. Ha nem tapasztalnak ilyet, akkor a szervezetük lassabban reagál.
3. Az enyhe reakciók 2-5 napig, a komolyabbak 7-30 napig tarthatnak.
4. Ha a reakció súlyos, csökkentsük a dózist, vagy keressük fel orvosunkat, hogy megszüntesse a tünetet, azután folytassuk a szedést addig, amíg a reakció el nem múlik.
5. Néhányan a ganodermakezelés megkezdését követően 3-10 nap múlva tapasztalják a reakciót. Egyes esetekben a reakció 2-3 hónap múlva jelentkezik. A reakció nem csak egyszeri jelenség, kivéve azt az esetet, ha a beteg már teljesen meggyógyult.
Néhány esetben a ganoderma-fogyasztás nem jár semmilyen hatással:
Általában egy doboz elfogyasztása után már érezhetők a hatások, azonban előfordulhat, hogy néhányan nem tapasztalnak semmilyen hatást. Az okok az alábbiak lehetnek:
a. Nem a megfelelő időben fogyasztja, vagy nem tartja be a javasolt adagolást.
b. Abbahagyja a szedést, amikor az „ellenhatású reakciók” megjelennek.
c. A betegség túl régóta tart, vagy túl sok gyógyszert szed. A szervezetben felgyülemlett méreganyagok nem távolíthatók el teljesen.
d. A betegség súlyossága hullámzik a kezelés megkezdése óta. A betegek elveszítik bizalmukat, ezért abbahagyják a szedését. Ha a betegség nem múlt el teljesen, előfordulhat ingadozás, de a fájdalom apránként enyhülhet. Ez esetben is folytatni kell a szedést.
FONTOS: A fenti tanulmány tartalmát különböző országokban végzett kutatási tanulmányokra alapoztuk. Ezek a kutatási eredmények alátámasztják azt a tényt, hogy a ganoderma az egészséges táplálkozás hasznos kiegészítője.
A ganoderma (kínaiul LINGZHI)
A gombák családjába tartozó ganodermákat a kínaiak több ezer éve egyfajta csodaszerként tartják számon, mely hosszú életet tesz lehetővé. A részletek és különböző elnevezések olyan történelmi, a kínai orvoslásról szóló könyvekben szerepelnek, mint például a „Shen-Nung gyógyfüvek könyve” vagy a „Gyógynövényből készült orvosságok áttekintése”.
I. Eddig miért nem alkalmazták széles körben a gyógyászatban?
A ganoderma segít az egészségi állapot fenntartásában és javításában. Azonban egészen napjainkig a kínaiak és kínai orvosok között nem terjedt el széles körben az alábbi okok miatt:
1. Nehéz begyűjteni. A ganodermákra általában véletlenül bukkannak rá. Ha meg is találják, könnyen lehet, hogy a rovarok kárt tettek benne, vagy a gomba kora miatt gyógyító ereje már régen elveszett.
2. Nagyon sok hasonló fajta létezik. A hatásos fajtát nem lehetett megtalálni. Az elmúlt 30 év során több mint harmincféle ganodermát gyűjtöttünk össze Tajvanon.
3. A ganodermákat nem lehet időben begyűjteni, hogy megőrizzék gyógyító erejüket. Amikor a ganodermákat megtalálják, az öregedés miatt már szinte nincs is gyógyító hatásuk. A fiatal ganodermák keserű és édes ízűek, azonban az íz szinte teljesen elvész, ahogyan bőrszerűre keményednek. Csak a fiatal, növésben lévő ganoderma hatásos.
4. Nincs határozott recept. A kínai gyógyítók által alkalmazott technikák és receptek általában olyan könyvekben talált információkon alapulnak, mint a Shang-Han-Lun és a Chin-Juei-Yao-Luch. Azonban egyik könyv sem ad megfelelő receptet a ganodermákra vonatkozóan. Mivel a vadon növő ganodermákat nehéz begyűjteni, és mivel annyiféle létezik, a problémák megoldásához számos faj termesztésével kezdtünk hozzá. 1973-ban bemutattunk néhány hasonló fajt, és országszerte bejártuk a hegyvidékeket, hogy vadon élő mintát gyűjtsünk összehasonlítási alapnak. Vállalva a mérgezés kockázatát, személyesen kóstoltuk meg valamennyit. Hat év után sikeresen kinemesítettük a ganodermákat.
II. Fő alkotóelemei és azok funkciói.
A ganoderma gombában – a közönséges gombákban is megtalálható alkotóelemeken kívül – két nagyon fontos anyag található:
1. Germánium (Ge) 32. Kazuhiko Asai japán orvos kutatási tanulmánya szerint a ganoderma 800-2000 milliomodrészben tartalmaz germániumot.
A germánium javíthatja a vérkeringést, ezáltal növelve a szervezet oxigénfelvevő képességét. Megfelelő véroxigénszintet biztosítva javítja az anyagcserét, és megakadályozza a funkcionális degenerációt. Asai egyik elemzése alapján a ganoderma fő alkotóeleme a germánium. A ganodermában 4-6-szor több germánium található, mint a panaxgyökérben.
2. Poliszacharidok. A közönséges gombákban eltérő mennyiségben található meg. Japán gyógyszerészek és gyógyszergyártók poli-szacharidokat vontak ki a – ganodermával egy családba tartozó – „Yun-Yong”-ból, és elkészítették a P.S.K. nevű gyógyszert. Ezt a gyógyszert klinikailag is alkalmazták immunterápia során rákos betegeknél, és a Koseisho Egészségügyi Részlege engedélyezte mint bizonyítottan hatékony támogatott gyógyszert. Rákos betegnek írják fel megelőzésre, rosszindulatú betegség és áttétek esetén. A poliszacharidok növelhetik az antitestek számát, ezzel erősítve az immunrendszert. Az orvosi szakma komoly érdeklődést mutatott, amikor először jelent meg orvosi tanulmányokban az a tény, hogy a ganoderma nagy mennyiségben tartalmaz ilyen alkotóelemeket. Mivel a mesterséges termelés sikeresnek bizonyult, nem kell aggódni az utánpótlás miatt. A ganodermát a japán orvosi és gyógyszerészeti szakma folyamatosan kutatja és termeli, és egészséges élelmiszerként be is vezették a piacra.
III. A ganoderma gyógyító hatása
Évezredeken át „hosszú életet adó csodaszerként” tekintettek a ganodermára. Az ilyen mendemondákat lassanként tényként fogadták el azok, akik már fogyasztották. Ha valaki folyamatosan szedi, akkor tapasztalhatja meg kiváló hatékonyságát. Az utóbbi években néhány tengerentúli kínai és japán orvos és gyógyszergyártó tanulmányozta hatékonyságát és alkalmazta a klinikai gyakorlatban.
A következő hatásokat dokumentálták:
vértisztító és
vizelethajtó,
méregtelenítő,
védi a májat,
optimalizálja a bélműködést,
a szívműködést,
a vérnyomást,
antibakteriális hatású,
csökkenti a köhögést és
a felső légúti betegségeket,
köptetőszer,
nyugtató és
fájdalomcsillapító hatású.
Ez azt jelenti, hogy a ganoderma rengeteg alkotóelemet tartalmaz. Ezek külön-külön nem, csak egymással kölcsönhatásban hatékonyak.
A következő betegségek kezelésére is alkalmazható:
Magas vérnyomás,
szívbetegségek,
cukorbetegség,
impotencia,
klimaxos tünetek,
krónikus hörghurut,
asztma,
reuma,
vállmerevség,
ízületi gyulladás,
neurózis,
gyermekágyi láz,
pajzsmirigydaganat,
rendszertelen menstruáció,
akne,
aranyér,
bőrgyulladás,
kopaszodás,
lupus erythematosus (SLE – krónikus autoimmun betegség) és
visszér.
Továbbá hatékony a hosszú távú autóvezetésből, vizsgázás miatti vagy erőteljes fizikai tevékenységből adódó fáradékonyság csökkentésében, enyhíti a másnaposság tüneteit, a gyógyszerek mellékhatásait, megszünteti a rossz szájszagot és a gyomorfájdalmakat.
Hagyományos gyógyszerekkel párhuzamosan történő fogyasztás esetén képes csökkenteni azok mellékhatásait és fokozni hatékonyságukat.
IV. A ganoderma hatásai:
Figyelmet kell fordítani a minőségre és a megfelelő fajta kiválasztására. Szedését követően a következőkat tapasztalhatjuk:
a. Az alvással töltött órák száma csökken, az alvás pihentetőbbé válik.
b. Javul az étvágy.
c. A salakanyagok rendszeresen és könnyen távoznak.
SZERVES GERMÁNIUM
Tények a szerves germániumról:
1. Minden eddig ismert gyógyszertől teljesen különböző anyag.
2. Képes beállítani az elektromos energiákat és mágikus elektronikus hatással van a szervezetre.
3. Oxigénpótló funkcióval bír.
4. Javítja a sejtfalak aktivitását azáltal, hogy növeli a szervek oxigénellátását.
5. Megsemmisíti a poliklorid bifenil vegyületek mérgező hatását, és megszünteti az ételmérgezést.
I. Oxigénközpontú molekuláris gyógyszerként a germánium elősegítheti a dehidrogénezés folyamatát, és növelheti a szervezet oxigénszintjét.
A szervezetnek nagy mennyiségű oxigénre van szüksége ahhoz, hogy megszabadulhasson tápanyagok lebontása során keletkező salakanyagoktól.
Mivel a szerves germániumvegyület könnyedén megköti a hidrogént, elősegíti a dehidrogénezett állapot kialakulását, oxigénhez köti a hidrogént, mely így távozik a szervezetből.
Ez lehetővé teszi a szervezetben maradó oxigén hatékonyabb felhasználását. Tulajdonképpen a szerves germánium 20-30 óra alatt teljesen kiürülhet a szervezetből hidroxil-germániumként. A szerves germánium fogyasztását követő vizsgálat azt igazolta, hogy a szervezetben tárolt oxigén mennyisége jelentősen megnőtt.
További következtetések:
1. A vér viszkozitása csökken
2. Az agyi vérkeringés javulása növeli a vér oxigén-szintjét.
3. Szénmonoxid-mérgezésben is hatékony.
4. Élénkíti a végtagok keringését.
5. Az agyba jutó oxigén mennyiségének növelése révén stroke esetén is hatékony.
6. Elősegíti a pihentetőbb, mély alvást.